İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEŞME

cesme

ÇEŞME ADI NEREDEN GELİYOR?

Çeşme, İzmir'in 94 km. batısında, kendi adını taşıyan yarımadanın en ucunda kurulmuştur. Gemiciler tarafından küçük liman diye adlandırılmıştır. Fakat Çeşme ve civarında kaynak suları bol olduğundan, zamanla çoğalan ve buz gibi suların aktığı çeşmelerinden dolayı da yöreye Çeşme denilmiştir. Sürekli akan bu kaynakların etrafında çeşme yaptırmak günümüzde olduğu gibi, eski geleneklerimiz arasında da yer almıştır. Çeşme adını, bir zamanlar yüz kadar olduğu söylenen bu çeşmelerden almıştır. Bu çeşmelerin hepsinin kendisine özgü bir özelliği ve mimarisi bulunur.

 

TARİHİ

Antik Dönem:

Çeşme, Lydia, Pers, Pergamon (Bergama) Krallığı, Roma ve Bizans egemenliklerini yaşamıştır. Çeşme Limanı’nın ön plana çıkmasındaki en önemli faktörlerden biri de Sakız Adası’ndan Anadolu kıyılarına en yakın ve güvenilir nokta olmasıdır. Bu nedenle liman, yüzyıllar boyunca ticari alışverişi canlı halde sürdürebilmiştir.

3. Yüzyılın son yarısı ile 14. Yüzyılın başlarında Batı Anadolu’nun ticari hayatına isim yazmış Cenevizler ’in etkisi görülmüştür. Aynı dönemde yöre bir ara Çaka Bey’in yönetimi ’ne girmişse de hâkimiyeti kısa sürmüştür.

 

Türk Hakimiyeti Dönemi:

1330'da Cenevizliler ‘in Sakız adasına yerleşmeleriyle konumu buraya en uygun olan Çeşme limanı bir kez daha önem kazanmış, böylece Cenevizliler ile ticaret doğal koşullarda sürdürülmüştür. İlk kez 1. Beyazıt (yıldırım) tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Fakat Ankara Savaşı'ndan sonra (1402), Timur tarafından yeniden Aydınoğulları'na verilir. 17.yy sonlarından itibaren Batı Anadolu ürünlerinin satıldığı küçük bir ticaret merkezi olan İzmir'in bir anda ticari üstünlüğü ele geçirmesiyle, Çeşme Limanı, İzmir Limanı'nın yanında giderek gerilemiş ve önemini yitirmiştir.

Yüzyıllarca Eyalet sistemiyle idare edilmiş olan Osmanlı Devleti'nde, 8 Kasım 1864'te Sultan Abdülaziz döneminde köklü değişiklikler yapılmış ve çıkarılan kanunlarla bu değişiklikler uygulanmaya başlamıştır. Buna göre Aydın ilinin İzmir sancağına bağlı bir kazası olan Çeşme, Kaymakamlık olmuştur. Kurtuluş Savaşı’nda özellikle 9 Eylül 1922’ de İzmir’in, 16 Eylül 1922’ de, Çeşme’nin Yunan işgalinden kurtuluşu ile Rum nüfusu Yunanistan’a gitmiştir. 24 Temmuz 1923’te Lozan Antlaşması ile nüfus mübadelesi yapılmıştır.


Cumhuriyet Dönemi:

Günümüzde Çeşme gümrüğünden Yunanistan adalarına gemi seferleri yapılmaktadır.

 

ÇEŞME’DEKİ TARİHİ YERLER

Çeşme’de son yıllarda yapılan arkeolojik çalışmalar, bölgede Neolitik Çağdan itibaren yerleşim olduğunu göstermiştir. Çeşme İlçesi, Sakarya Mahallesi Bozalan Mevkiinde Neolitik; Germiyan Yalısında Kalkolitik ve Miken Dönemi; Boyalık Mevkiinde Tunç Dönemi, Bağlararası Mevkiinde Tunç Dönemi, Eski Çeşme Köyünde Beylikler ve Osmanlı Dönemi, Ildırı Köyünde,  Reisdere Mahallesindeki buluntu veya kalıntıları Çeşme İlçesinin yaklaşık olarak sekiz bin yıldır yerleşime sahne olduğunu göstermiştir. 

 

ÇEŞME’DEKİ ÖNEMLİ ÇEŞMELER

Mehmet Kethuda Çeşmesi:


Çeşme/Mehmet Kethuda Çeşmesi

Ahmetoğlu Hacı Memiş Ağa Çeşmesi ( Ömer Ağa ):


Hacı  Memiş Ağa Çeşmesi

 
Hamaloğlu veya Hafize Rabia Hatun Çeşmesi:

Hammaloğlu Hafize Rabia Çeşmesi

Şerif Ağazade Seyyidi Hasan Ağa Ailesi Hacı Salihe Çeşmesi:

Hacı Salihe Çeşmesi

   

Kaymakam Sadık Bey Çeşmesi:

Kaymakam Sadık Bey Çeşmesi


cesme cesmeleri

TARİHİ YERLER

  Çeşme Kalesi:

Çeşme Kalesi

2. Beyazıt tarafından 1508 yılında dikdörtgen biçiminde yaptırılan kale, 6 kulesi ve üç yanındaki hendeklerle muhteşem bir görüntü oluşturur. İlk yapıldığı zamanlarda denize sıfır olarak inşa edilen kale, zaman içerisinden denizin doldurulmasıyla daha içte kaldı. Kaleyi ziyaret ettiğinizde, kalenin önünde Büyük Türk Komutanı Kaptan-ı Derya Cezayirli Hasan Paşa'nın yanında aslanı bulunan heykeli de görülebilmektedir.


Çeşme Kalesi surlar

Kervansaray:

1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Kervansaray Çeşme'ye ayrı bir özellik katar. Tarih içinde özellikle yabancı tüccarların konaklaması için kullanılan kervansaray günümüzde 45 odalı bir otel olarak hizmet vermektedir. Kervansaray ‘da ayrıca gece eğlence mekanları ve alış-veriş merkezleri de bulunmaktadır.

Çeşme Müzesi: 


Çeşme Müzesi      Çeşme Müzesi

Daha çok Erythrai, Çeşme ilçe merkezi Alaçatı ve Kalemburnu yöresinden çıkan eserlerin sergilendiği tarihi Çeşme Kalesinde bulunan Çeşme Arkeoloji Müzesinde 320 adet arkeolojik 126 adet etnografik eser ile 31 adet sikke, toplam olarak 477 adet eser teşhir edilmektedir.

Erytrai (Ildırı):


Athena Tapınağı Erythrai Çeşme       Erythrai Tiyatro Çeşme

Ildırı köyünün antik dönemdeki adı Erythrai’dir. Erythrai sözcüğünün Yunancada “kırmızı” anlamına gelen Erythros’tan türediği, kent toprağını kırmızı renginden dolayı Erythrai’nin “Kızıl Kent” anlamında kullanıldığı sanılmaktadır.

Bir başka varsayıma göre ise kent adını ilk kurucu Giritli Rhadamanthes’in oğlu Erythros’tan almıştır. Kentte ele geçen bulgular, bu yörede ilk Tunç Çağ’ından bu yana yerleşimin olduğunu göstermiştir. 


SPORTİF AKTİVİTELER

 

Avcılık:
Çeşme kara avcılığından hoşlanalar için de zengin bir yer. En ilginç ve heyecan verici av, kuşkusuz domuz avıdır. Yetkili makamlardan gerekli izinler alındıktan sonra Çeşme'de herkes domuz avına çıkabilmektedir. Çeşme keklik ve tavşan bakımından da çok zengin bir yerdir. Bu hayvanların en çok görüldüğü mevsim Eylül-Aralık ayları arasında olup bu mevsim süresince avlanmak serbesttir. Çeşme avcılıkla ilgilenenleri kışın da ağırlayabilir.

 

Kamp-Karavan:
Büyük Liman ve Paşa Limanı koylarında bulunan kamp alanları keyifli ve eğlenceli kamp olanakları sunmaktadır. Ayrıca Antik Erythrai kentinin bulunduğu Ildırı yöresindeki doğal plajlar kamp alanları kullanıma son derece uygundur. Her yıl yüzlerce kampçı bu bölgeleri tercih etmektedir.

 

Çeşme’de Yatçılık:
Çeşme’de yatçılık son derece gelişmiş durumdadır. Çeşme yatçılar için adeta bir cennet konumundadır.

 

Yat Limanı:
Çeşme Yarımadası'nın güneyi Türkiye'nin belli başlı yat güzergâhlarından birini oluşturmaktadır. Çeşme-Kuşadası güzergâhı yat turizmi altyapısının en çok geliştiği alandır. Ticari ve yat limanı bulunan Çeşme Limanı'nın iskelesi iki küçük tonajlı gemi yanaşabilecek kapasitededir. Yat Limanı ise 150 teknenin barınabileceği büyüklükte tasarlanmıştır.

 

Alaçatı İskelesi:
Alaçatı beldesinin güneyinde yan yana sıralanmış koylarla, yatçılar için bir cennet niteliğindedir. İskelede tam teşekküllü bir şekilde 80 tekne barınabilmektedir.

 

Çeşme-Altınyunus Yat Limanı:
70 büyük ve 40 küçük tekne bağlanabilecek kapasitede olup her türlü yat bakım hizmeti verebiliyor. Yat Limanı geceleyen ya da konaklayan yatlara su, elektrik, telefon, bakım, onarım ve kışlama hizmetlerini verebilecek durumdadır.

ÇEŞMENİN ADALARI VE DALIŞ SPORU

Fener Adası:

En fazla 15-18 metreye kadar derinleşen bu ada akıntı dalışından hoşlananlar için ideal bir bölge. Şansınız varsa adanın daimi ziyaretçilerinden foklarla bile karşılaşabilirsiniz. Ada etrafında iki dalış noktası bulunuyor. Her iki dalış noktasında fazla derin olmayan dip yapısından dolayı genelde ikinci dalışlar için kullanılmakta. Derinlikleri 18 metre olan yörede yapılacak dalışlarda renkli dip yapısı sizi büyüleyecek. Her türlü sünger ve mercanın bulunduğu ada yöresinde karagöz, sarpa gibi küçük sürü balıkları da dalışta size eşlik edecek. Kimi kez fokların görüldüğü adada birkaç eski fok mağarası da bulunuyor.

Yatak Adası:
Derinliğin 40 metreye kadar gittiği bu ada yaklaşık 8-10 metre derinlikte yer alan muhteşem mağarası ile ünlü. Genellikle günün son dalışı için tercih ediliyor. Adanın batısında yer alan iki mağara girişi ve içindeki süngerlerin kapladığı alan ile oluşan renkli cümbüşü makro ve geniş açı fotoğraf çekenler için oldukça uygun. Geniş açı objektif ile içeriye girdikten sonra dışarıya baktığınızda karanlığın önündeki turkuaz renkli mavilikler sizi büyüleyecek.

 

Eşek Adası:
Etrafında birçok dalış noktası olmasına rağmen yarık kaya noktası adanın en güzel yeri. Derinlik 50-60 metrelere kadar inebiliyor. Özellikle üstü 20 metrelerden başlayıp dibi 40 metrelere kadar inen doğu duvarı her dalgıcın görmek isteyeceği bir yer.

 

Ildırı Körfezi:
Geçen seneye kadar yasak olan bu bölgedeki mağara resifi ile en güzel dalış yeridir. Sığlığın batıya bakan tarafında güneyden kuzeye doğru yaklaşık hemen hemen 70 metre uzunluğunda bir duvar uzanıyor. Üst kısmı yüzeye yaklaşık 8 metre derinlikte olan bu duvarın derinliği 12 metreden 35 metre derinliğe kadar gidiyor. 21 metre civarında birbirine bağlı 3 adet mağara var ve bu mağaraların bir tanesinin sığlığın ortasında 12 metre civarına bir çıkışı bulunuyor.

 

Rüzgâr Sörfü:
Alaçatı, Avrupa'nın sörf bölgeleri arasında en ilginç ve çeşitlik sunan bölgesidir. Bozulmamış örtüsü ile sörf merkezi V biçiminde berrak suyu olan bir koydadır. Çeşitli rüzgâr koşulları ve ideal sörf alanı ile Avrupa'daki en önemli sörf merkezlerinden birisidir. Deniz suyunun oldukça sığ olduğu bu bölgede rüzgâr da kuzeyden esmektedir.
Haziran ayından Eylül ayının ortalarına kadar ortalama 4-6 şiddetinde esen rüzgâr, Nisan-Ekim aylarında ise %50 güney rüzgârı olarak eser ve güzel dalgalar oluşturur. Alaçatı sanki sörfçüler için yapılmış bir bölge gibidir. Alaçatı'nın en güzel özelliği, rüzgârın soldan, yani meltem olarak esmesi ve şiddetli rüzgârda dahi düzenli dalgaların oluşmasıdır. Akıntının da rüzgâr ile aynı yönde olması sörf yapanlara doyumsuz anlar yaşatıyor. Alaçatı ayrıca meltem rüzgârına sahip bölgeler arasında hiç şüphesiz en güvenilir olanıdır. Burada dört ayrı rüzgâr Ege'nin içlerine uzanan Çeşme Yarımadası'nı okşamaktadır.


Pırlanta Plajı’nda Kitesurf:
Çeşmenin en batısında bulunan Pırlanta Plajı adını pırlanta gibi parlayan kumundan almıştır. Denizin 250 metre boyunca sığ ve sadece pırıl pırıl kum olmasıyla da dünyanın dört bir yanından sörfçülerin bu bölgeye gelmesini sağlamıştır.

 

Kitesurf, diğer birçok ekstrem sporla da birbirini tamamlıyor. Kitesurf, rüzgâr sörfünün yeni jenerasyonudur.

Pırlanta Plajı’nda bulunan sörf tesisi Kitesurfbeach, Uluslararası Kitesurf organizasyonu (IKO) nun Türkiye’deki sertifika veren okulu olup, sadece sertifikalı öğretmenler ile eğitim verilmektedir.

Windsurf ve Kitesurfçülere çevre otellerde konaklama, kamp ve karavan imkânı tanıyan Pırlanta Plajındaki tesislerde, ayrıca seyretmeye gelenler için de bir kafe, yüzme ve güneşlenme alanları yer almaktadır.

 

 ÇEŞME PLAJLARI

   Çeşme Plajları

Ilıca:
Çeşme plajlarının ve özellikle Ilıca plajının en önemli özelliklerinden biri de, kıyıdan denize doğru yaklaşık yüz metrelik bir şeridin insan boyunu geçmeyecek derinlikte olması. Sığ sularda, özellikle termal kaynaklarla beslenen sularda ultraviyole ışınlarının insan sağlığına çok daha fazla yararlı olduğu bilimsel bulgularla kesinleşmiş durumda.


Boyalık Koyu:
Yaklaşık 5 km. uzunluğunda ve çok güzel plajlara sahip bir koydur. Ilıca plajının karakteristiklerini gösteren bu koy ayrıca bugün Çeşme’nin en hızlı gelişen turizm alanlarından birisidir. Bu koyun kuzey rüzgârlarına kapalı en sakin plajı ise Sakin Deniz (Ayayorgi) plajıdır.

 

Şifne-Büyük Liman-Paşa Limanı:
Ilıca plajı merkez olmak üzere kuzeydoğu yönünde Şifne’ye kadar uzanan kıyı bandı, güzel plajları ve kaplıcalarıyla büyüleyici bir merkez. Büyük Liman, Paşa Limanı koyları, turistik tesislerin, kamp alanlarının ve toplu yazlık konutların toplandığı bir yer konumunda. Şifne, kaplıcalarıyla ünlü bir merkez ve çok sayıda temiz ve düzenli pansiyon hizmet veriyor.

 

Ildırı:


Ildırı

Antik Erythria kentinin bulunduğu Ildırı ve yöresi, doğal plajları ve kamp alanlarını bakımından kampçılar için ilginç bir yöre.

 

Dalyan ve Sakızlı Koy:
Çeşme yarımadasının kuzey kıyılarında yer alan bu turistik merkezler, tipik balıkçı mahallesi, evleri, limanı, plajları ve insanlarıyla Ege yaşantısının ve doğal güzelliklerinin toplandığı bir yöre.

 

Çiftlikköy ve Pırlanta Plajı:
Bu plaj Çeşme'nin güney ve güneybatısında yer alıyor. Burada da sizleri son derece kaliteli otel ve pansiyonlar bekliyor. Ayrıca burada kamp yapmak için de uygun alanlar bulunuyor. 

 

Çatamaz Plajı:
Çeşme ilçe merkezinden ulaşımın sağlandığı Çatazmak Plajı da Çeşme'nin görülmeye değer plajlarından.

 

Eşek Adası:
Eski adıyla "GONİ" olarak bilinen günümüzün Eşek Adası Çeşme`den yatlarla bir saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için ideal bir yer. Ada tamamen turistik amaçlara hizmet etmekte ve Milli Parklar kapsamında olduğundan gece konaklaması mümkün değildir. Adanın hemen yanında bulunan Kara ada, doğal bir akvaryum görünümünde olan Mavi Koy sizi büyüleyen bir uğrak yeri olacak.


KAPLICALAR:

Çeşme Ilıcaları:

Çeşme Ilıcaları plajı ve ılıcası aynı yerde olan dünyanın en ilginç ve zor bulunur ılıcalarından biridir. Suların sıcaklığı 58oC dolayındadır. Romatizmanın kronik her şekli, gut şişmanlık gibi metabolizma bozuklukları ile raşitizm, kadın, deri, hastalıkları, karaciğer ve idrar yollarının ağrılı hastalıklarında yararlı olmaktadır.

 

Şifne (Reisdere) Kaplıca ve Çamuru:

Romatizma, raşitizm, kadın hastalıkları ve idrar yolları, mide, bağırsak, egzama, kan çıbanı gibi deri hastalıklarında yararlıdır.


Sakız Ağacı        Sakız Ağacı

6000 yıl önce ilk kez Çeşme’de bulunan sakız ağaçları görülmeye değerdir. Bu ağaçlardan lezzetli aromasıyla sakız reçeli ve eşsiz sakız rakısı yapılır. Sakız mutfaklarda kullanımının yanı sıra ilaç ve boya üretiminde de kullanılır.

Eski Yunan doktorları, sakızdan kuduza, yılan sokmalarına, mide rahatsızlıklarına, bağırsak ve akciğer hastalıklarına karşı çeşitli ilaçlar yaparlardı. X. yüzyıldan sonra, sakızın ünü, Sakız Adasını aşarak yayılmış ve dünyada meşhur olmuştur.


 
İlçedeki Turizm işletme Belgeli Tesis Listesi

Sınıfı

Adı

Adresi

Telefon

Faks

Web Sitesi -E-posta

Özel

Alaçatı Luce Otel 

Yeni Mecidiye Mah.İnönü Cad.No: 49
Alaçtı ı

716 64 41

www.lucealacati.com

Özel

Alaçatı Port Kapari Otel

Hacı Memiş Mah.8024 Sokak No: 4 Alaçatı

716 06 74

www.kapariotel.com

Özel

Alavya Otel

Yeni Mecidiye Mah 3003 Sokak No: 1
Paşa Cad.No: 80-82-84 Alaçatı

716 66 32

www.alavya.com.tr

***

Albano Otel

Çevre Yolu, Denizli Cad.No:35

712 82 02

www.cesmealbanohotel.com

MAO

Altın Yunus Apart 

Altınyunus mah. 3435 Sok No:2

723 12 50

***

Antmare Otel 

Alaçatı Mah.18000 Sk No: 28/1 


7169433


www.antmare.com

*****

Altın Yunus Resort& Termal Hotel
Çeşme 

Altınyunus Mah. 3215 Sok. No: 38 

723 12 50

www.altinyunus.com.tr

 *** Arinnanda Otel Altınyunus Mahallesi 3431 Sokak No: 1 723 45 00 www.www.arinnanda.com/

*****

Sheraton Çeşme Resort&SPA 

Celal Bayar Mah. 5152 Sok. No:35 

723 12 40

www.sheratoncesme.com

Özel

Beyevi Alaçatı

Yeni Mecidiye Mah.Kemalpaşa Cad.
No: 126 Alaçatı


716 80 85


www.beyevi.com.tr

 ***** Biblos Resort Alaçatı Alaçatı Mahallesi. 18012 Sokak Np: 2/ A 335 00 00 https://biblosresorts.com/

*****

Radisson Blu Resort & Spa Çeşme 

Altınyunus mah. 3435 Sok No:25

455 45 00

www.radissonhotels.com

*****

Ilıca Spa Wellness Termal Resort 

Boyalık Mevk 3447 Sok No:31

723 31 31

www.ilicahotel.com

Özel

Chigdem Hotel Alaçatı

Tokoğlu Mah.1016 Sokak No: 19 Alaçatı


716 85 10


www.chigdemboutiquehotel.com

Özel

Çeşme Kanuni Kervansaray

Musalla Mah. Çarşı Mevkii 1015 Sok No:5

712 06 30-1

www.cesmekervansaray.com.tr

***

Çeşme Otel Yeni 

İnönü Caddesi 2053 Sokak No: 15/ A
( A Blok ) İnönü Caddesi 2067 Sokak
No: 2/ A ( b Blok ) 

712 72 12 

http://www.otelyeni.com/

*****

Boyalık Beach Otel 

Boyalık Mah.3200 Sokak No: 1/ A 

488 88 00

http://www.boyalikbeachcesme.com/

 **** Design Plus Seya Beach Hotel  Alaçatı Mahallesi 18010 Sokak No: 4 
Alaçatı/Çeşme
 424 07 30 https://designplushotel.com/

*****

Ontur II Oteli

Cumhuriyet Mah 4310 Sokak No:1

724 00 11

www.onturhotels.com/onturcesme

 ** Hotel Ali Doruk Sakarya Mah. Köste Cad.  712 72 73 

Özel

İmren Han ve Konakları

Y.Mecidiköy Mah.1039 Sok No:26


716 60 02

www.alacatiimrenhanbutikotel.com

Özel

İncirli Ev Alaçatı

Yeni Mecidiye Mah.3076 Sokak No:1
Alaçatı

716 03 53

www.incirliev.com

***

Scala Nuova İnkim Hotel

Ilıca Mah. 5065 Sok. No:11  


723 39 00


http://inkimhotel.com

**

Kabasakal Oteli

Yıldızburnu Mevkii 5077 Sok. No:2 Ilıca 

723 47 61

www.otelkabasakal.com

 Ö Kairaba Alaçatı Beach Resort & Spa Alaçatı Mahallesi 18010 Sokak No:11  716 61 61 

***

Kalinda Inn Ilıca Çeşme

Ilıca Mah.5136 Sokak No: 2

723 51 50

www.kalindainn.com

 Ö Köstem Otel Alaçatı Tokoğlu Mah. 1004 Sokak No: 6/7 Alaçatı 617 46 35 https://www.alacatikostemhotel.com/

Özel

La Caprıa Suıte Alaçatı

Yeni Mecidiye Mah İsmet İnönü Blv.
No: 35 Alaçatı

716 08 22

www.lacariasuithotel.com.

Pansiyon

Leylak 

Y.Mecidiye Mah.Atatürk Bulvarı No:38
Alaçatı

716 88 55

http://leylakhotel.com.tr/

 **** Medis Resort Hotel  Ildır Mah. 27000 Sok. No:257 480 03 49 https://www.medisresorthotel.com/

***

My Solmaz Otel

İsmet İnönü Mah.2122 Sok. No:5 ve 2125 Sok. No:3 

712 00 10

www.solmazdeluxe.com

Özel

My Stone Home Oteli

5082 Sokak No:54 Ilıca

723 09 79

http://www.mystonehomehotel.com

 **** On'Live  Hotel Cumhuriyet Mah.4310 Sokak No: 1/2 241 23 13 https://onlivedeluxe.com/
 ** Pasifik Oteli 16 Ey.M.Dalyan Yolu 3011 Sok No:36 712 27 00 

****

Pırıl Otel

İnönü Mah.2122 Sokak No: 28/ A

712 75 74

www.pirilhotel.com

 P Porto Fenari Otel Alaçatı Mahallesi.Cumhuriyet Caddesi No: 20 760 12 94 

**

Pasifik Oteli

16 Ey.M.Dalyan y 3011 Sok No:36

712 63 31

www.pasifikotel.com

***

Port Alaçatı Otel

Hacı Memiş Mah.Liman Mevkii Alaçatı

716 03 85

www.portalacati.com.tr

***

Pupil Otel 

Y.Mecidiköy Mah.İnönü Cad. No: 85
Alaçatı 

716 87 27

www.pupilalacatiotel.com

****

Babaylon Oteli 

Altınkum Mah. 200 Sk. N:12 

722 14 85

www.babaylonotelcesme.com

**

Otel Rıdvan 

16 Eylül Mahallesi. Cumhuriyet Meydanı No:11

712 63 36

www.ridvanotel.com

 *****Reges Hotel Boyalık Mah.3198/1 Sokak No:3 292 00 00 https://www.reges.com.tr/

Pansiyon


Sakız Çiçeği

Sakarya Mah.3086 Sok. No:3
kalkandere Mevkii/Çeşme

712 73 67

www.sakizcicegipansiyon.com

Butik

Solto Alaçatı Oteli

H. Memiş Mah. 8000 Sk.No:8 AÇatı

716 06 61

www.soltohotel.com

****

Sisus Otel

Dalyan Mah.4137 Sokak No: 1


724 03 30


www.sisushotel.com

 P Tasquartas Alaçatı Mah.12056 Sokak No: 5  234 44 84 https://tasquartas.com.tr/
 Ö The Stay Warehouse  Alaçatı Mahallesi.14001 Sokak No: 27 970 78 29 https://www.thestay.com.tr/

Özel

Yukarı Sokak 


Tokoğlu Mah.1031 Sokak No: 2


716 71 51


www.yukarisokak.com

**

Scala Nuova Anex Hotel 

Ilıca Mah.5136 Sokak No: 6/ A

723 39 07

Müstakil Apart Otel

Dalyan Plaza Apart Otel

Dalyan Mah.4227 Sokak No: 28

724 80 00

www.dalyanplaza.com.tr

Özel


Alaçatı Otel Viento 

Alaçatı Mah 11039 Sokak No: 18-20 

716 95 85

Özel

Erendira Otel Alaçatı  

Alaçatı Mah.Kemalpaşa Cad.No: 25

716 92 96

Özel

Alaçatı Ala Otel

Alaçatı Mahallesi 13046 Sokak No:1

716 07 80 

http://www.alaotel.com/

***

Fırat Mert Hotel

İnönü Mahallesi  2122 Sokak No: 34

712 78 48

http://www.firatmerthotel.com/

 Özel  Alaçatı Port Ladera  Alaçatı Mahallesi 18018 Sokak No: 13   716 95 60   http://www.portladera.com/
 Özel  Hay Alaçatı  Alaçatı Mahallesi 12008 Sokak No: 9/ A  Çeşme    716 06 40  
 Özel  Brera Alaçatı Alaçatı Mah.11077 Sokak No: 35   716 08 01   
 Özel  Marge Otel  Ilıca Mah. Çarşı 5117 Sok. No:1  723 51 00   
 ***** Zigana Alaçatı Resort Alaçatı Mahallesi 18001 Sokak No: 6   488 43 00   
 Pansiyon  Alaçatı Zyra  Alaçatı Mah.Cumhuriyet Caddesi No: 27    
 *****  The Nowness Laksiry Hotel & Spa 16 Eylül Mah 3014 Sokak No: 99 Ayasaranda   399 99 00 


Turizm Yatırım Belgeli Konaklama Tesisleri:

Sınıfı

Adı

Adresi

 3 ALAÇATI DİLEK BEACH RESORT
 ALAÇATI MAH. LİMAN MEVKİİ
 B ALAÇATI SOOS BUTİK & SPA OTEL
 HACI MEMİŞ MAH. 8000 SOK.
 3 OTEL SERTAN
 ALAÇATI MAH. 18000SOK. NO: 17
 5 YILDIZLI TERMAL PORTO BEACH RESORT HOTEL ÇEŞME DALYAN MAHALLESİ
 5EGE ALAÇATI OTEL
 ALAÇATI MAH. LİMAN MEVKİİ
 TK5 SEASONS BEACH RESORT & SPA
 LİMAN MEVKİİ
 B ETİ ÇEŞME BUTİK OTEL
 BOYALIK MAH. 3145 SOK. NO:2
 4 ALACHATY RESORT OTEL
 ALAÇATI MAH. LİMAN MEVKİİ 
 4 ARMİR OTEL
 ALAÇATI MAH.
 B PIER ÇEŞME
 DALYAN MAH. 
 ÖZEL TESİS BALİBEY KONAĞI ALAÇATI MAH. 11040 SOKAK NO:13
 2DİLEK VİLLAS BY İNVİCTUS
 ILICA MAH. YUKARI ÇAYIR MEVKİİ
 2 FABRO NO2 OTEL
 DALYAN MAH.
 3 YILDIZLI TERMAL FABRO ÇEŞME TERMAL OTEL & SPA DALYAN MAH.
  MODAPARK ÇEŞME OTEL
 16 EYLÜL MAH. AYASARANDA MEVKİİ ÇEŞME

Turizm Yatırım Belgeli Termal Tesis:

****

Termal

Termal Otel Ontur Çeşme

Cumh. Mah. 4310 Sokak 22G11 paft.6796 ada 11 parsel Dalyan

*** Termal

Casa de Playe Otel

Dalyan Köyü (20H II pafta 7943 ada 4 parsel Çeşme

BASİT KONAKLAMA BELGELİ TESİS LİSTESİ

ÇEŞME

KURABİYE

ÇEŞME

LUCKY ANGEL

ÇEŞME

DESTİNA

ÇEŞME

RÜZGAR GÜLÜ

ÇEŞME

ALARİS

ÇEŞME

VİLTUR

ÇEŞME

ÇEŞMEKEŞ

ÇEŞME

ARYA

ÇEŞME

ATRİUM ÇEŞME TAŞ

ÇEŞME

AS

ÇEŞME

İNCEKARA

ÇEŞME

ALABORA

ÇEŞME

TARAÇA

ÇEŞME

ALAÇATI LODOS

ÇEŞME

GOLDEN

ÇEŞME

ALAÇATI MARİNA PALACE

ÇEŞME

ALAYAZ

ÇEŞME

VİLLA RENK

ÇEŞME

PİTORESK

ÇEŞME

VİLLA SARAY

ÇEŞME

GAİA BAZAAR

ÇEŞME

GAİA ALAÇATI

ÇEŞME

AEGEAN APARTMENTS 1

ÇEŞME

AEGEAN APARTMENTS 2

ÇEŞME

ALAÇATI ASMALI KONAK

ÇEŞME

KOÇLU KONAĞI

ÇEŞME

ŞİRİN VİLLA

ÇEŞME

SEDİRLİ EV KONUK EVİ

ÇEŞME

KAİPO ALAÇATI

ÇEŞME

GUBİBA

ÇEŞME

ÇİLEK MARİNA

ÇEŞME

AYASANDRA

ÇEŞME

MERT

ÇEŞME

PROVENCEMANSİON ALAÇATI

ÇEŞME

GALANO SUİTES

ÇEŞME

VINTAGE

ÇEŞME

GÖBENE

ÇEŞME

ELDORİS

ÇEŞME

GRAND ALAÇATI

ÇEŞME

SUESS ALAÇATI

ÇEŞME

LORD

ÇEŞME

BARTU

ÇEŞME

THE D ÇEŞME

ÇEŞME

VELA

ÇEŞME

EGE TULIP ÇEŞME

ÇEŞME

PARLA

ÇEŞME

İLERİ

ÇEŞME

KARYADA

ÇEŞME

DENİZ KABUĞU

ÇEŞME

ALURA

ÇEŞME

ANEMO

ÇEŞME

ALTINYAZ

ÇEŞME

AYŞE HATUN

ÇEŞME

KAMER

ÇEŞME

LADİN

ÇEŞME

ZEYTİN

ÇEŞME

ALACHİ

ÇEŞME

ON ODA

ÇEŞME

EREN

ÇEŞME

DELMAR

ÇEŞME

EMRE

ÇEŞME

PARİS REZİDANS

ÇEŞME

ERİTRİNA

ÇEŞME

CASA LUNA

ÇEŞME

ALACAAT

ÇEŞME

WINDMILL ALAÇATI

ÇEŞME

PÜRLEN

ÇEŞME

TAŞDELEN

ÇEŞME

DUMAN

ÇEŞME

ENSO ALAÇATI

ÇEŞME

BAYRAM

ÇEŞME

PASİFİK

ÇEŞME

BEDİRHAN

ÇEŞME

BELLA PAİS

ÇEŞME

GÖREN

ÇEŞME

SEA

ÇEŞME

SAATLİ

ÇEŞME

BOYALIK DEMİREL RESİDENCE

ÇEŞME

MİNERVA PORT

ÇEŞME

VURAL

ÇEŞME

KAMER 1

ÇEŞME

SAATLİ SUİT

ÇEŞME

KERMAN

ÇEŞME

VİLLA FANTİ

ÇEŞME

TWİNS

ÇEŞME

LAVENDER

ÇEŞME

MANTA

ÇEŞME

UÇAR 1

ÇEŞME

UÇAR

ÇEŞME

ALEYSİM

ÇEŞME

BEDROOM

ÇEŞME

ATRİUM

ÇEŞME

MELTA

ÇEŞME

MARİGOLD

ÇEŞME

DEFNE

ÇEŞME

KOZANOĞLU

ÇEŞME

MARİN

ÇEŞME

MAYDONOZ 1

ÇEŞME

MAYDONOZ 2

ÇEŞME

ENSO KÖYİÇİ ALAÇATI

ÇEŞME

ANCHOR

ÇEŞME

ALAROOF

ÇEŞME

MORRO

ÇEŞME

ALAÇATI SUİTES

ÇEŞME

SÜREYYA HANIM

ÇEŞME

CASA BELLA

ÇEŞME

AEGEAN APARTMENTS

ÇEŞME

DOLİNA

ÇEŞME

EBRU

ÇEŞME

MARİNDA

ÇEŞME

CESURLAR

ÇEŞME

KİRAZ

ÇEŞME

PAŞA PORT

ÇEŞME

ODABAŞI

ÇEŞME

KEKİK

ÇEŞME

VİLLA VONGOLE

ÇEŞME

DAMAKİ

ÇEŞME

VİLLA VERİA

ÇEŞME

İMZA ALAÇATI

ÇEŞME

ZEYTİN KONAK 1

ÇEŞME

ZEYTİN KONAK 2

ÇEŞME

KIRLANÇE

ÇEŞME

KAYEZTA

ÇEŞME

REBETİKO

ÇEŞME

JAKAMAR

ÇEŞME

ÇEŞME

ÇEŞME

MAVİ EV

ÇEŞME

BEDESTEN

ÇEŞME

STAY HAUSE

ÇEŞME

LARA ILICA

ÇEŞME

LARİMAR

ÇEŞME

PALAS ALAÇATI

ÇEŞME

FONTANA

ÇEŞME

MUHARREM BEY

ÇEŞME

BESTE

ÇEŞME

KALYON ÇEŞME

ÇEŞME

ALYAMOU

ÇEŞME

GÖKKUŞAĞI

ÇEŞME

SUNSET NO:23

ÇEŞME

ENGİNAR ÇİÇEĞİ

ÇEŞME

KAPADOKYA

ÇEŞME

ALYA RÜZGARI

ÇEŞME

SERRA

ÇEŞME

VİOLA

ÇEŞME

AY

ÇEŞME

ÇEŞME

AKŞAM SEFASI

ÇEŞME

SARDUNYA

ÇEŞME

SAKIZ EV

ÇEŞME

DALYAN RİSUS

ÇEŞME

WİNDMİLL&VIA

ÇEŞME

E&N

ÇEŞME

ÇİLEK DALYAN

ÇEŞME

KANDIRA

ÇEŞME

ANTONİO

ÇEŞME

ÇİFTLİK EV

ÇEŞME

YALÇIN

ÇEŞME

SEBAT

ÇEŞME

MAİ

ÇEŞME

SAKİN EV

ÇEŞME

ÇİFTLİK LIFE POİNT

ÇEŞME

ARZU

ÇEŞME

BEYAZ

ÇEŞME

NARS ILICA

ÇEŞME

PALAS ILICA

ÇEŞME

ALESYA

ÇEŞME

ATLAS

ÇEŞME

FENER

ÇEŞME

FEDORA

ÇEŞME

DERİN KONAK

ÇEŞME

FLORES

ÇEŞME

KAVALALI

ÇEŞME

CUMBALI KONAK

ÇEŞME

PAOLA

ÇEŞME

ÇİFTEKUYU

ÇEŞME

TAŞ

ÇEŞME

RADİKA

ÇEŞME

BAYKAL

ÇEŞME

ALBATROSS

ÇEŞME

AİŞE'M BY HİRE

ÇEŞME

ÖZLEM

ÇEŞME

TURKUAZ

ÇEŞME

İPEKYOL

ÇEŞME

ANTİK RIDVAN

ÇEŞME

MARİNA SAHİL

ÇEŞME

UFUK

ÇEŞME

OTUZ 5

ÇEŞME

VİLLA PORT ŞİFNE

ÇEŞME

BLUE SEA

ÇEŞME

DANTELA

ÇEŞME

AZİZE PALAS

ÇEŞME

EYLÜL 16.

ÇEŞME

OVA SOFRA

ÇEŞME

SAHİL

ÇEŞME

LARADİ

ÇEŞME

LİLİUM-FUN

ÇEŞME

HAUSE

ÇEŞME

NANO

ÇEŞME

DALİAN ELİT

ÇEŞME

GALYA ALAÇATI

ÇEŞME

ARTOF ALAÇATI

ÇEŞME

MARA KÖYİÇİ

ÇEŞME

NARLI KONAK

ÇEŞME

VİLLA BLANCHE

ÇEŞME

TROPİCANA

ÇEŞME

HANE ALAÇATI

ÇEŞME

MAVİ KONAK

ÇEŞME

OTELLO

ÇEŞME

PANDA ALAÇATI

ÇEŞME

ALAÇATI LA BOHEME

ÇEŞME

ALAÇATI BEGONVİL BY ALİKİ

ÇEŞME

ANTİK

ÇEŞME

MAİSON D'AZUR

ÇEŞME

MİNA

ÇEŞME

GERENCE

ÇEŞME

TUANA

ÇEŞME

DÖRT MEVSİM ALAÇATI

ÇEŞME

F.G. EV

ÇEŞME

PERLA ROSSA

ÇEŞME

BADEHAN

ÇEŞME

ALAÇATI SULTAN KONAK

ÇEŞME

VOLTA ALAÇATI

ÇEŞME

EFNAN KONAK

ÇEŞME

RİKAS ALAÇATI

ÇEŞME

KÖŞEM KONUKEVİ

ÇEŞME

LEVENT ALAÇATI

ÇEŞME

FARO ALAÇATI

ÇEŞME

SERİN KONAK

ÇEŞME

POSTA HAN

ÇEŞME

ADDA ALAÇATI

ÇEŞME

BUĞRA ALAÇATI

ÇEŞME

CEMAL ALAÇATI

ÇEŞME

SANDAL ALAÇATI

ÇEŞME

PEREMERE ALAÇATI

ÇEŞME

BADEMİÇİ

ÇEŞME

BEFORE SUNSET

ÇEŞME

LONDİA

ÇEŞME

YASEMİN ALAÇATI

ÇEŞME

VİLLA MİLA

ÇEŞME

REÇEL

ÇEŞME

KUPİNA

ÇEŞME

DEĞİRMENLİ KONAK

ÇEŞME

MEYDAN D'AZUR

ÇEŞME

BEL CANTO

ÇEŞME

FEHMİ BEY

ÇEŞME

ÜMİT EV

ÇEŞME

MANASTIR ALAÇATI HOMES

ÇEŞME

OBERJ D'AZUR

ÇEŞME

ZEREN

ÇEŞME

MASALA

ÇEŞME

VİNO ALAÇATI

ÇEŞME

ESERHAN

ÇEŞME

ALAÇATI SÖRF

ÇEŞME

FORA KONAK

ÇEŞME

MON REVE

ÇEŞME

ESKİ EV

ÇEŞME

ÇATI PLUS

ÇEŞME

HAZZ ODA MASA

ÇEŞME

TRAMOLA

ÇEŞME

LA BİEN

ÇEŞME

LİMONAİA

ÇEŞME

LALE LODGE

ÇEŞME

TARÇIN ALAÇATI

ÇEŞME

AYŞECE

ÇEŞME

KÜBANA

ÇEŞME

LOVE YOU AYAYORGİ

ÇEŞME

YEŞİM

ÇEŞME

PETUNYA

ÇEŞME

FİLİZCE KONUK EVİ

ÇEŞME

ORHAN

ÇEŞME

GOLDEN STONE

ÇEŞME

OTEL A

ÇEŞME

ADA

ÇEŞME

LALEDAN

ÇEŞME

ASMAHAN

ÇEŞME

MORLİMON

ÇEŞME

MARİNPORT

ÇEŞME

ANTİK EV

ÇEŞME

CYNARA

ÇEŞME

ADİL

ÇEŞME

TARHAN

ÇEŞME

MAHZEN ALAÇATI

ÇEŞME

MONK

ÇEŞME

LA GRENADİNE

ÇEŞME

KESRE

ÇEŞME

ATLIHAN

ÇEŞME

DOĞA

ÇEŞME

ALAÇATI 716

ÇEŞME

ÇAKIR BEY

ÇEŞME

OTEL 1881

ÇEŞME

VİYA

ÇEŞME

MASTİKA

ÇEŞME

KAJAVİÇ

ÇEŞME

PERİ ART

ÇEŞME

ESKİ TAŞ EV

ÇEŞME

MON AMOUR

ÇEŞME

NEVA

ÇEŞME

1882 ALAÇATI

ÇEŞME

AVLU ALAÇATI

ÇEŞME

COCOPALM ALAÇATI

ÇEŞME

ÇAT KAPI ALAÇATI

ÇEŞME

AGROVELA 1

ÇEŞME

AGROVELA 2

ÇEŞME

ALAKAPI

ÇEŞME

BEYAZ HAN

ÇEŞME

ALAÇATI AURA

ÇEŞME

ANIT KONAK

ÇEŞME

PAN ALAÇATI

ÇEŞME

KÖŞE KONAK

ÇEŞME

BENCE EV

ÇEŞME

MORANKA

ÇEŞME

TASH MEKAN

ÇEŞME

NURİYE ALAÇATI

ÇEŞME

ALAÇATI DESIGN

ÇEŞME

BEYAZ KAPI

ÇEŞME

LİVAN

ÇEŞME

KAKTÜSHAN

ÇEŞME

RUMEVİ

ÇEŞME

ROKA TAŞ

ÇEŞME

ÇONA

ÇEŞME

KEKİK ALAÇATI MAYKO

ÇEŞME

ELDA KÖYİÇİ

ÇEŞME

APAZ

ÇEŞME

MORİSİ AVLU

ÇEŞME

AFET HANIM KONAĞI

ÇEŞME

H&R ALAÇATI

ÇEŞME

SARI GELİN

ÇEŞME

SAKLI BAHÇE

ÇEŞME

MAİ SEMA

ÇEŞME

MONOTTOMAN

ÇEŞME

HERA

ÇEŞME

POP

ÇEŞME

SALBAKOS HERAKLEİA

ÇEŞME

ALA'RİSUS

ÇEŞME

ROOP

ÇEŞME

KEKİK ALAÇATI

ÇEŞME

ADACAN

ÇEŞME

SİMİRA

ÇEŞME

LİLYUM ALAÇATI

ÇEŞME

118

ÇEŞME

ALACALI

ÇEŞME

LEYLA SUİTE

ÇEŞME

PERVİN HANIM KONAĞI

ÇEŞME

ZOE ALAÇATI

ÇEŞME

MONAT ALAÇATI

ÇEŞME

VESPERA

ÇEŞME

LUNA'S

ÇEŞME

KYBELE

ÇEŞME

GÖNÜLHAN

ÇEŞME

İĞDELİ HAN

ÇEŞME

MÜPTELA

ÇEŞME

PALMA ALAÇATI

ÇEŞME

DUD

ÇEŞME

AKASYA BAHÇE KONAKLAMA

ÇEŞME

ART ALAÇATI

ÇEŞME

ALAÇATI WOODTOWN

ÇEŞME

KOKOPELLİ

ÇEŞME

ARAL TURKUAZ

ÇEŞME

ZEN ALAÇATI

ÇEŞME

BAMBU

ÇEŞME

KEYİFTE

ÇEŞME

İMREN CADDE

ÇEŞME

BUMBA HOUSE

ÇEŞME

128 A

ÇEŞME

LAMİRA SUİTES 1

ÇEŞME

LA MİRA SUİTES 2

ÇEŞME

OLİVİA

ÇEŞME

HOŞÇAKAL

ÇEŞME

WOODSTOCK ALAÇATI

ÇEŞME

ALA KONAK

ÇEŞME

YALI ÇAPKINI

ÇEŞME

SAKİ ALAÇATI

ÇEŞME

LAVİSTA

ÇEŞME

SADE ALAÇATI

ÇEŞME

EV BHARAT

ÇEŞME

MY ADRESS

ÇEŞME

YUGA ALAÇATI

ÇEŞME

VODİNA

ÇEŞME

BAY C

ÇEŞME

RHODIUM

ÇEŞME

ZÜBEYDE HANIM ALAÇATI

ÇEŞME

ALAÇATI FATMA HANIMIN KONAĞI

ÇEŞME

CASA RUBİNO

ÇEŞME

KATRE ALAÇATI

ÇEŞME

VİLLA FORA

ÇEŞME

E.BOREAS

ÇEŞME

VİLLA 19

ÇEŞME

YERLİ

ÇEŞME

IHLAMUR ALAÇATI

ÇEŞME

CASA OLİVA

ÇEŞME

ALASONYA

ÇEŞME

ERA

ÇEŞME

ELDA ALAÇATI

ÇEŞME

BİZİM EV

ÇEŞME

VİLLAMER

ÇEŞME

ALAÇATI YELKEN

ÇEŞME

ELEVEN

ÇEŞME

SURYA

ÇEŞME

KABASAKAL

ÇEŞME

PEMBE VİLLA

ÇEŞME

SALCI

ÇEŞME

NALYA KONAK

ÇEŞME

ÇİZMECİ

ÇEŞME

BABACAN 1

ÇEŞME

BABACAN 2

ÇEŞME

ÇINAR

ÇEŞME

BENCE EV

ÇEŞME

SARI KÖŞK

ÇEŞME

ROYAL ÇEŞME

ÇEŞME

FİZZİO

ÇEŞME

NOBELA

ÇEŞME

YAĞCI

ÇEŞME

VİLLA İNCİ

ÇEŞME

İONİC

ÇEŞME

PORT DENİZ

ÇEŞME

VENEZİA PORT BY NOBELA

ÇEŞME

ALLEGRİA

ÇEŞME

MAİSON BOHAME

ÇEŞME

MUZAFFER

ÇEŞME

STONE GARDEN TAŞ

ÇEŞME

KAAN

ÇEŞME

ELYSİUM ÇEŞME

ÇEŞME

TAŞ APART

ÇEŞME

DENİZE SIFIR

ÇEŞME

LOCA ALAÇATI

ÇEŞME

BO ALAÇATI

ÇEŞME

ROOMS

ÇEŞME

RT VİLLA

ÇEŞME

ADELFİA

ÇEŞME

SAFİ

ÇEŞME

DE'LALE 1

ÇEŞME

ÇİFTLİK IŞIKLAR

ÇEŞME

IŞIKLAR

ÇEŞME

KOLAJ

ÇEŞME

RİVA ALAÇATI

ÇEŞME

TREND BLUE BOYALIK

ÇEŞME

ALAÇATI MORİSİ

ÇEŞME

1881 HALİL EFENDİ

ÇEŞME

ALİKO

ÇEŞME

DEĞİRMEN

ÇEŞME

MOR SALKIM KONAĞI

ÇEŞME

PORTO FENARİ

ÇEŞME

THE WHİTE

ÇEŞME

VİLLA BADE

ÇEŞME

BRAMASOLE

ÇEŞME

BELLA PİETRA

ÇEŞME

LOTUS KÖYİÇİ

ÇEŞME

TREN

ÇEŞME

ÇİÇEK 2

ÇEŞME

ÇİÇEK 1

ÇEŞME

CAN EV

ÇEŞME

CASA MARA

ÇEŞME

TİMES

ÇEŞME

MERCAN KÖŞK

ÇEŞME

TASH MAHAL

ÇEŞME

THE LOCAL HOUSE

ÇEŞME

ALTI ODA

ÇEŞME

AYLİN

ÇEŞME

FORA

ÇEŞME

TEPE

ÇEŞME

KREM

ÇEŞME

BALBADEM

ÇEŞME

MAVİ

ÇEŞME

ÇEŞME FLOWERS

ÇEŞME

VİLLA SUNSET

ÇEŞME

AMORE

ÇEŞME

PETİTE

ÇEŞME

SWEET İSTANBUL

ÇEŞME

KALE TAŞ

ÇEŞME

MURAT

ÇEŞME

PORT

ÇEŞME

SUN

ÇEŞME

ADOS

ÇEŞME

ANNEMİN HARABESİ

ÇEŞME

ÇALIŞ

ÇEŞME

VADİ

ÇEŞME

ADA

ÇEŞME

RİJEKA

ÇEŞME

GİRİT APART

ÇEŞME

PARMİS ROOMS

ÇEŞME

ÇEŞME LİFE

ÇEŞME

MOLA KONAKLARI

ÇEŞME

ELİBA

ÇEŞME

OLİMBERA

ÇEŞME

KAŞİF HOMES

ÇEŞME

ÖZGE

ÇEŞME

YONA

ÇEŞME

CENNET VADİSİ

ÇEŞME

GRAND YAYLA

ÇEŞME

KARADEDE

ÇEŞME

GİRİTLİM

ÇEŞME

MARQUEM CHESME

ÇEŞME

EGE

ÇEŞME

MAVİ PANORAMA

ÇEŞME

DENİZ KIZI

ÇEŞME

SAKIZ

ÇEŞME

LİMON

ÇEŞME

ROSSO

ÇEŞME

TAŞKIRAN

ÇEŞME

B ÇEŞME

ÇEŞME

THE SİX

ÇEŞME

EREN

ÇEŞME

AYHAN

ÇEŞME

MARO

ÇEŞME

ANGORA

ÇEŞME

BROTHERS

ÇEŞME

NEŞE

ÇEŞME

YUVA

ÇEŞME

SEDA

ÇEŞME

GÖRGÜN

ÇEŞME

MARİNA

ÇEŞME

LULU INN ÇEŞME

ÇEŞME

MISTIK

ÇEŞME

FULLMOON

ÇEŞME

WHİTE DAHLİA 2

ÇEŞME

LEVANT

ÇEŞME

AKAY GARDEN FAMİLY CLUB

ÇEŞME

ARİA

ÇEŞME

DE'LALE 2

ÇEŞME

AFRODİT

ÇEŞME

24 SUITS

ÇEŞME

ÇEŞME MARİN

ÇEŞME

EGGE

ÇEŞME

YALI

ÇEŞME

VİLLA BALABAN ESİ-SEZİ

ÇEŞME

DENİZ EVİ

ÇEŞME

MARİNA PANSİYON

ÇEŞME

KÜÇÜK EV

ÇEŞME

REMSEY

ÇEŞME

ÇEŞME'Lİ

ÇEŞME

ÇAĞLA

ÇEŞME

KERVAN

ÇEŞME

KONUŞ

ÇEŞME

ERYTHROS

ÇEŞME

DÖNDÜ BACI BAĞ EVİ

ÇEŞME

THE FENOMEN

ÇEŞME

GÜMÜŞ

ÇEŞME

SAKULA

ÇEŞME

ÇEŞME KÖY

ÇEŞME

HERAKLES

ÇEŞME

THE S

ÇEŞME

WİNDTOWN DELUXE ALAÇATI

ÇEŞME

KONAK ALAÇATI

ÇEŞME

BONAPART

ÇEŞME

KARDEŞLER

ÇEŞME

PIRLANTA

ÇEŞME

NAZ KONAK ALAÇATI

ÇEŞME

THAT'S ALAÇATI

ÇEŞME

ALİ BABA ÇİFTLİĞİ

ÇEŞME

ALANARİN KONAK

ÇEŞME

MUDİTA

ÇEŞME

VİLLA KORE

ÇEŞME

KLÜP KÜÇÜK PLAJ

ÇEŞME

LİMONİ

ÇEŞME

AKPINAR

ÇEŞME

ESAT KAMİL ARSLAN

ÇEŞME

ALAÇATI ACELİA

ÇEŞME

KANARYA

ÇEŞME

C.B.C ÇINAR

ÇEŞME

BARATALILAR

ÇEŞME

CASSİOPELA BY NOBELA

ÇEŞME

ALBA

ÇEŞME

WHİTE DAHLİA 1

ÇEŞME

ŞİFNE TERMAL

ÇEŞME

VİLLA BALABAN- SAKIZ LİMON

ÇEŞME

VİLLA BALABAN-ALYA DENİZ

ÇEŞME

VİLLA BALABAN

ÇEŞME

PEMBE VİLLA

ÇEŞME

FULYA

ÇEŞME

TEMUÇİN

ÇEŞME

LOTUS PORT

ÇEŞME

MANA MARİNA

ÇEŞME

NATUREL

ÇEŞME

LA MİRA

ÇEŞME

BALIM SULTANY

ÇEŞME

BALAMBAKA

ÇEŞME

USTA & ÇIRAK

ÇEŞME

MAVİ LİMAN

ÇEŞME

PUKA

ÇEŞME

BARBAROSSA

ÇEŞME

LEO SERENES

ÇEŞME

PUPA ALAÇATI