İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

NİF DAĞI KAZI EVİNİN TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

İzmir Kalkınma Ajansı ve Bakanlığımızın maddi desteği ile inşaası tamamlanan Dağkızılca Köyü Nif Dağı Kazı Evi Teslim Töreni, İzmir Vali Yardımcısı Haluk TUNÇSU, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Abdülaziz EDİZ, Torbalı Kaymakamı Aydın MEMÜK,  Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan KARAKAYALI, İZKA Temsilcileri, Ege Turizm Derneği Başkan Önder KAYIN ve diğer davetliler ile Dağkızılca Köyü sakinlerinin de .katılımıyla 23 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 12:30’da yapıldı.

  • Nif Dağı Kazı Evi
  • Nif Dağı Kazı Evi
  • Nif Dağı Kazı Evi
  • Nif Dağı Kazı Evi
  • Nif Dağı Kazı Evi
  • Nif Dağı Kazı Evi
  • Nif Dağı Kazı Evi


Nif Dağı Kazı Evi hizmet binası teknik özellikleri
bodrum+zemin+ 1 normal kattan ibaret olup, 935 m2 alana sahiptir.
            Bodrum Kat;
321 m2 alanı olup, yemekhane+mutfak+kalorifer Dairesi+depo ve WC lerden oluşmaktadır.
            Zemin Kat;
321 m2 alanı olup, kazı başkanı ve bakanlık temsilcisi odaları ile kütüphane+çalışma odası+ laboratuar+arşiv+teras bölümlerinden oluşmaktadır.
            1.Kat;
321 m2 alanı olup, 8 adet yatak odası ile 1 adet çamaşır odasından oluşmakta olup, bu kat yaklaşık 46 öğrencinin (ranzalar çift katlı olarak) kalmasına imkan tanıyacaktır.
            Binanın çatısı ahşap oturtma çatı, bodrum kat taş duvar olup, zemin kat sıva+boya, 1. kat ise ahşap görünümlü betopan kaplama malzemesi ile kaplanmıştır.
            Yemekhane, mutfak, depo, kalorifer dairesi, mekanlarının zemin kaplamaları granit seramik, koridor, arşiv, çalışma odası, teras, laboratuar granit kaplama, merdivenler ise mermer kaplamadır. Yatak odaları ile kütüphane ve çalışma odası ise laminant parke kaplamadır.  Islak hacimler (banyo, WC  ve genel WC ler)  duvar ve yer kaplamaları seramik kaplamadır.
Duvarlar alçı sıva, plastik badana olup, tavanlar ise taşyünü asma tavandır. (60*60) Islak hacimlerin (banyo, WC ve genel WC ler) tavanı alüminyum asma tavandır.(30*30) Pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc olup, bodrum ve zemin katta dekoratif korkuluklar kullanılmıştır. Kapılar ise Amerikan panel kapı olup, merdiven korkulukları da alüminyumdur.
            Proje kapsamında binanın kaba+ince inşaatı bulunup, dekorasyon ve mefruşata yönelik kalemler yer almamaktadır.
Binamız,  yerel değerleri ön plana çıkaran ve bunları ülkemizin kültürel ve teknolojik niteliklerinin de bir göstergesi olacak ve temel ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmış ve inşa edilmiştir.