İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ ATANACAK MÜŞAVİR VE ATAŞELER EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENİYOR

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yurtdışı teşkilatında görev yapmak üzere ataması yapılacak olan personel için Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından 25 – 29 Temmuz 2011 tarihleri arasında İzmir ve Ankara’da eğitim programı düzenlenecektir.

Program:

Programın ilk gününde İzmir’de, İzmir Kalkınma Ajansı tarafından sunum yapılacak. Aynı günün akşamı düzenlenecek olan yemekli toplantıda Türk Turizm Sektörü’nün temsilcileri ve yabancı tur operatörlerin temsilcileri ile yurtdışına ataması yapılacak olan personel bir araya gelecek.

Programın ikinci günü rehber eşliğinde, Meryem Ana, Efes Antik Kenti, Efes Müzesi, Çeşme gezileri gerçekleştirilecek.

Programın Ankara’da gerçekleştirilecek ikinci etabında üçüncü gün yurtdışı teşkilatı görev ve çalışma alanına ilişkin Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından brifing verilecek ve Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. İpek ALTINBAŞAK tarafından “Turizm Pazarlaması ve Türkiye Markası” konulu sunum yapılacak.

Programın dördüncü gününde ise yurtdışı teşkilatında görev yapmak üzere ataması yapılacak olan personel için yine öğretim üyelerinin sunumlarından oluşan eğitim semineri verilecek. Seminere; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı ve Perge Kazı Başkanı Prof. Dr. Haluk ABBASOĞLU; Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Myra Kazı Başkanı Prof. Dr. Nevzat ÇEVİK katılacak. Program kapsamında, ayrıca, Reklamcılar Derneği’nden Akan ABDULA ve Kaan VARNALI tarafından “Digital Reklamcılık” ve “Reklamcılıkta Son Trendler” başlıklı iki sunum yapılacak.

İlk bölümü İzmir’de ikinci bölümü Ankara’da gerçekleştirilecek olan eğitim programı beş gün sürecektir.