İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

I.ULUSLARARASI İZMİR SANAT BİENALİ 4-11 MAYIS 2011 TARİHLERİ ARASINDA 47 ÜLKEDEN 1500 ESERİN KATILIMI, BAKANLIĞIMIZIN DA KATKILARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

bienal

Uluslararası İzmir Sanat Bienali

Farklı kültürlerin ortak değeri sanat, bir kez daha uluslararası beraberliğin dili haline geliyor. 4-11 Mayıs 2011 tarihlerinde birincisi düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Sanat Bienali, dünyanın dört bir yanından çok sayıda sanatçı ve sanatseveri İzmir de buluşturuyor.

Sanatın farklı değerlere sahip kültürleri bir araya getirme gücünden faydalanarak insanlar arası birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesine katkıda bulunmak için harekete geçen Seba Sanat Galerisi’nin nefes verdiği Uluslararası İzmir Sanat Bienali, yerli ve yabancı sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek sergilerle hayat buluyor.

Uluslararası İzmir Fuar Alanı başta olmak üzere birçok sergi alanının kullanılacağı ve görsel sanatlar alanındaki eserlerin yer alacağı sergiler, her sanatçının kendi dünyasını, hayal gücü ve yeteneğinin bir yansımasını sunan, farklı dünyalara açılan sanat eserleri için ortak bir platform oluşturuyor. Ayrıca bienal kapsamında gerçekleşecek paralel etkinliklerle tüm konukların farklı deneyimler yaşaması amaçlanıyor.

Bienal Programı

Bienal Liste