İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

KOSGEB ve İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) sağlayacağı destekler konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

yedi  bes

Müdürlüğümüz ve ETİK işbirliği ile  24 Ocak 2011 pazartesi günü Atatürk İl Halk Kütüphanesinde KOSGEB ve İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) sağlayacağı destekler konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya ilimizde faaliyet gösteren turizm işletme belgeli konaklama ve yeme-içme tesislerimiz davet edildi.

 alti  se

Toplantıda ortak çalışma hedefleri, problemler ve çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda turizm sektörüne sağlanacak desteklerle ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, (ETİK) Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Sibel TİMİSİ ile KOBİ Uzman Yardımcısı Dr. Özgür ARMANELİ, Müdürlüğümüz personeli Enformasyon Memuru Zeynep GÖÇMEN ve İZKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Serkan GÜMÜŞ bilgilendirme ve sunum yaptılar.


seld  bir


 İzmir de sağlık, şehir, kültür, alternatif deniz turizmi ve ekoturizmde yenilikçiliğin geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin iyileştirilmesi olduğunu, İzmir de Butik otelciliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, deniz turizminin kitle turizm dışındaki, özellikle orta ve yüksek gelir düzeyine sahip turistlere yönelik türlerinin çeşitlendirilmesi ve sağlık turizmine yönelik jeotermal kaynak kullanımının yaygınlaştırılmasını, kültür turizmi ve ekoturizme yönelik olanakların arttırılmasını öncelikli hedefler olarak belirlendi. Bu çerçevede 12 Milyon lira destek vereceğini açıklayan İZKA Uzmanı Gümüş, son başvuru tarihinin 25 Mart 2011 olduğunu belirtti.

 dfs  des