İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Efes Deneyim Müzesini %50 İndirimli Keşfedin

Efes Antik Kenti’nin 8 Bin Yıllık Serüvenini Keşfedin 
 
İzmir'in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti içinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Efes Deneyim Müzesi de kapılarını yine 18 – 26 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yüzde 50 indirimli olarak açıyor. 
 
Deneyim müzeciliğinin ülkemizdeki ilk örneklerinden olan ve DEM Müzecilik tarafından geliştirilen Efes Deneyim Müzesi Bakanlığın himayesinde yerli ve yabancı turistin gece ziyaretine açılmasıyla başlayan ‘Gece Müzeciliği’ne de dahil oldu. 
 
Efes Antik Kentinin içinde, ünlü Antik Tiyatro’nun hemen karşısında yer alan ve haftanın yedi günü 08.00 ile 23.30 saatleri arasında açık olan Efes Deneyim Müzesini ziyaret edenler Antik Efes’teki yaşamı deneyimliyor.
 
Efes Deneyim Müzesi, ziyaretçilerine dünya ve Türkiye’deki yeni nesil teknolojilerle, zengin, kapsayıcı ve sürükleyici bir işitsel ve görsel deneyim yaşatırken tarihin en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Antik Efes’in büyüleyici yapılarını ve günlük yaşamını yakından tanıtıyor. 
 
Dünyada yükselen trend olan deneyim müzeciliğinin Türkiye’de başarıyla uygulanan ilk örneklerinden olan Efes Deneyim Müzesi 18 – 26 Mayıs tarihleri arasında tüm tarih meraklılarını yüzde 50 indirimle ağırlayacak.

efes_deneyim_müze_iç_1.jpg
efes_deneyim_müze_iç_4 (2).jpg
efes_deneyim_müze_iç_9.jpg