İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Élysée Antlaşması'nın 61. Yıl Dönümü Çifte Konserle Kutlandı

Fransa ve Almanya arasında imzalanan Élysée Antlaşması'nın 61. yıl dönümü Fransız Kültür Merkezi'nde düzenlenen çifte konser ile kutlandı.

Fransa İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin ve Almanya İzmir Başkonsolosu Ralf Schröer davetiyle gerçekleşen geceye Fransa İzmir Fahri Konsolosu Bernard Arkas, Institut français Türkiye İzmir Müdürü José-Maria Queirós başta olmak üzere çok sayıda konsolosluk erkanı ve davetli katıldı. Institut français Türkiye İzmir Müdürü José-Maria Queirós ile, böyle bir geceye ev sahipliği yapmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını söylerken, seyahatte olması nedeniyle geceye katılamayan Alman Kültür Merkezi Müdürü Nivin El Sioufy adına Etkinlik Koordinatörü Özlem Günerli'de Bugünkü konser Almanya ve Fransa arasındaki yakın bağların bir göstergesi olduğunu ve Goethe-Institut ve Institut Francais, uzun yıllara dayanan yakın işbirliğine bakarak daha nice başarılı ortak etkinliklere imza atmayı umduğunu söyledi. Konsere  İl Turizm Müdür Vekili Fahrettin Kerem de katıldı.

Gecede Fransız piyanist Maxime Zecchini ve Alman viyolonselist Theo Bross, Fransız, Alman ve Türk bestecilerin eserlerinden oluşan bir program sundu.

konser.png