İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Suyumuz Projesi

İzmir Goethe Institut ve ilgili partnerlerin işbirliğinde başlanan, İl Müdürlüğümüzün de desteklediği "SUYUMUZ" projesine ilişkin basın bülteni aşağıda yer almaktadır.

SUYUMUZ - gezegenimizdeki tüm yaşamın temelidir.

Bir yaşam alanı ve tüm kaynakların en önemlisi olan temiz su, kirlilik ve iklim değişikliği nedeniyle dünyanın birçok yerinde giderek daha az bulunur hale gelmektedir.

İzmir bölgesindeki zorluklardan hepimiz etkileniyoruz, bu nedenle Goethe Institut İzmir, eğitim, bilim, sanat, kültür ve iş dünyasından çözümler sunmak ve bunları tüm vatandaşlarla birlikte geliştirmek için bir platmform oluşturmak istiyor.

Bu bağlamda SUYUMUZ projesi, İzmir ve çevresinde su konusunda İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası tarafından desteklenen bir dizi aksiyon, konferans ve atölye çalışmaları sunmaktadır.

İZSU ve İZDOĞA gibi diğer kamu kurumlarının yanı sıra, Can Yücel Tohum Merkezi ve İBB Cittaslow Metropol İzmir gibi belediye girişimleri de paydaşlar arasında yer almaktadır.

Goethe-Institut eğitim alanında Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün yanı sıra bir çok başka okulla da işbirliği yapmaktadır.

Programa ayrıca Karantina Mekan ve Ege Dernegi'nin konuyu sanatsal bir perspektiften ele alan yaratıcı katkılarıyla oluşturulacak bir sergisi de eşlik edecektir.

Sonuçlar 24.05. - 26.05.2023 tarihleri arasında "SUYUMUZ – İzmir SU GÜNLERİ İZMİR" adlı geniş çaplı bir etkinlikte konferans, paneller, atölye çalışmaları ve sergiler ile kamuoyuna sunulacaktır.

Programın detayları 22.03.2023 tarihinde Uluslararası Su Günü'nde yayınlanacaktır.

Daha fazla ayrıntıya www.suyumuz.com adresinden ulaşabilirsiniz.