İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos İzmir Gündoğdu Meydanı Etkinlikleri

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. Yılı olması nedeniyle İzmir Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilmesi planlanan programlar aşağıdadır.

I. BÖLÜM

SON SÖZ PROJESİ

Artık yok olması beklenen bir milletin, bağımsızlık aşkıyla başlattığı, eşi benzeri olmayan bir meydan okuma ile son noktayı koyduğu büyük mücadelenin anlatıldığı destandır. Karakteri istiklal olan insanların, topyekûn bir savaş ardından, tarihin akışını değiştirdiği büyük zaferin tarihsel süreç içinde şiir, metin, dans ve müzikle zafer yolu 100.yıl “Son Söz” projesi İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu ile dışarıdan katılacak sanatçılar tarafından sahnelenecektir.

II. BÖLÜM

FATİH ERKOÇ & AHMET BARAN KONSERİ

Türk müziğinin hemen hemen her alanında kendini kanıtlamış, dokunduğu her şarkıyı hafızalara kazıyan büyük ses Fatih ERKOÇ ile Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu kanun sanatçısı Ahmet BARAN’ın, özel bir orkestra eşliğinde gerçekleştireceği 30 Ağustos Zafer Bayramı ruhunu yansıtan eserlerin sahne şovlarıyla süsleneceği muhteşem konser, İzmirli sanatseverleri coşkuyla kucaklayacak.ac.jpg
ad.png
af.jpg