İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Nif Art Kemalpaşa Projesi Tanıtıldı

NİF ART KEMALPAŞA PROJESİ TANITILDI
Kemalpaşa Kaymakamlığı, Kemalpaşa Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi ve İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Nif Art Kemalpaşa İzmir’in Genç Sanat Girişiminin Desteklenmesi Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Projenin tanıtım toplantısına Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, KOSBİ Başkanı Kamil Porsuk, okul yöneticileri ve davetliler katıldı.

 

Tanıtım toplantısında konuşan İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta Bakanlık olarak Kültür ve Sanata büyük önem verdiklerini ifade ederek “ okullarımıza eğitim ve sanat anlamında destekler veriyoruz.  Burada olduğu gibi kültür sanat projelerine bakanlıkça maddi destek veriliyor. Kemalpaşa Nif Art Projesinden dolayı başta Kaymakamımıza, Milletvekillerimize, belediyemize, okulumuza, KOSBİ Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Kemalpaşa Kaymakamlığı bünyesinde proje ofisi oluşturduklarını söyleyen Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı “ proje ofisimizde hibe çağrısında bulunan tüm kurum kuruluş ve ajanslar takip etmeye başladık. Kültür ve sanatın desteklenmesi adına Kültür Bakanlığımızın bu çağrısını duyduk.  İlk müracaatımızı buraya yaptık. Güzel bir proje olduğunu için kabul edildiğini düşünüyorum. Projemizin ortağı KOSBİ ve vitrinimiz olan Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisemiz. Güzel Sanatlar Liseleri her ilde de yok. İlimizdeki iki liseden birisi. Projemiz çok yönlü. Öğrencilerimize ilçemize ve KOSBİ’ye katkıları olacak. KOSBİ’ye katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Projemizde, okulumuzun resim ve müzik bölümünün ihtiyacı olan bir takım donanımların alınması var. Ayrıca etkinliklerle dolu bir süreç bizi bekliyor. Projede genç sanat girişimcilerinin desteklenmesi ve bir heyecan oluşturması adına Konservatuvar ziyaretleri, köy okulları ziyaretleri var. Öğrencilerimizi, mesleğinin duayeni sanatçılarla buluşturup söyleşiler düzenleyeceğiz. Bu proje kapsamında ilçemizin tanıtımı için Türkçe ve İngilizce olmak üzere bir tanıtım videosu hazırlatacağız. Bir turizm haritası hazırlatacağız.

 

NAZARKÖY İÇİN PROJE BAŞVURUSU

Kemalpaşa’nın önemli turizm değerlerinden birisi olan Nazarköy ile ilgili de proje başvurularının olduğu bilgisini veren Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı “Sayın Valimiz Nazarköy’e gelip gezdiler. Şu anda projemizi kabul gördü sayıyorum. Çünkü Sosyal Gelişmeyi Destekleme Platformu projenin birisinin sözünü verdi. Hem 200 Bin Liralık teknik destek hem de 1 Milyon 750 Bin Liralık Kalkınma Ajansından Nazarköy’e Sokak sağlıklaştırması, ufak dokunuşlarla cazibesinin arttırılması ve eğitimlere yönelik çok yönlü bir projede Kalkınma Ajansının desteğini alacağız. Daha başka da başvuru yapıp neticesini beklediğimiz projeler var” diye konuştu.  


Kaynak: http://www.kemalpasaaktuel.com/haber-nif-art-kemalpasa-projesi-tanItIldI-6209.html

  • FSqfGDVX0AAeObz.jpg
  • FSqfGnNWQAgyU-y.jpg
  • FSqfGOhWIAEiMlb.jpg
  • FSqfGzAWAAIaQ3u.jpg