İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Artık Daha Yakın

İzmir Artık Daha Yakın

Türk Hava Yolları 29 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Tel Aviv – İzmir arası haftanın 4 günü olmak üzere,  Qatar Airways ise  23 Mayıs 2019 tarihinden itibaren  Doha-İzmir arası direk uçuşlara başlayacaktır.

İzmir’in uluslararası turizm pazarındaki imajını geliştirilerek turistik, tarihi ve kültürel değerlerinin bilinirliğini arttırmak ve destinasyon olarak turizm endüstrisinde daha etkin bir aktör olarak ön plana çıkması amacı ile İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz,  Türk Hava Yolları A.O. İzmir Satış Müdürlüğü ve Qatar Airways ile iki ayrı “Famtrip” işbirliği protokolü imzalamıştır.

Türk Hava Yolları A.O İzmir Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği 29 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Telaviv şehrinden haftada 4 kez olmak üzere başlatacakları direkt seferlerin ilimize gelmeye başlaması ile kentimizin tanıtımını yapmak ve destinasyon olarak İzmir’e tatil talebini arttırmak üzere 2 gazeteci ve büyük acenta sahiplerini, seyahat bloggerları (27 kişi olmak üzere) ilimizde ağırlanacaktır.

Qatar Airways ise 23 Mayıs 2019 tarihinden itibaren İzmir’e yapacağı seferlerle Körfez bölgesi ve bağlantı uçuşları olan diğer ülkelerden turist potansiyelinin ilimize yönelmesinde etkili olacak ilimizin destinasyon imajını güçlendirerek pazardan daha fazla pay almasını sağlayacaktır.