İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Çocuk Koroları Konseri

193 çocuk sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen “Çocuk Koroları Konseri”, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde binden fazla izleyici ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin organizasyonu ile gerçekleşen “Çocuk Koroları Konseri”ne; İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu, Zeytin Çekirdekleri Akademik Çocuk Korosu ve Çocuk Orkestrası, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı Çocuk Korosu, İzmir Özel Türk Koleji BTK Çoksesli Çocuk Korosu katıldı. 
Konser, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, 21 Nisan 2019 Pazar günü saat 18.00’da İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
23 Nisan konulu Türkçe çocuk şarkıları ile çeşitli klasik müzik bestecilerinin bazı eserlerinin seslendirildiği Çocuk Koroları Konseri’nde, bazı eserler şef Hakan Kalkan yönetiminde Zeytin Çekirdekleri Orkestrası eşliğinde, bazı eserler de Tuğçe Doruk’un piyanosu eşliğinde seslendirildi.      
Konserde, İZDOB Çocuk Korosu şef Başar Ünal yönetiminde 61 çocuk sanatçı, ZEYÇEK Çocuk Orkestrası Koordinatör Hakan Gürkan ve şef Hakan Kalkan yönetiminde 24 çocuk sanatçı, şef Ebru Gökçe ve Mete Gökçe yönetiminde ZEYÇEK Çocuk Korosu 28 çocuk sanatçı, şef Özlem Özdemir yönetiminde TOBAV Çocuk Korosu 46 çocuk sanatçı ve şef Şebnem Çetinkaya ve Ezgi Öztürk yönetiminde İTK Çocuk Korosu 34 kişi görev aldı. 

  • A CO KOR KUV_2531.jpg
  • A CO KOR KUV_2562.jpg
  • A CO KOR KUV_2576.jpg