İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Yunus Emre Enstitüsü 'Misafirimiz Olun' Projesi Kapsamında Çin Halk Cumhuriyetinden Gazeteci ve Sosyal Medya Temsilcilerini İlimizde Ağırlamakta

Yunus Emre Enstitüsü 'Misafirimiz Olun' projesi kapsamında Çin Halk Cumhuriyetinden gazeteci ve Sosyal medya temsilcilerini ilimizde ağırlamaktadır.  25 Temmuz günü İstanbul’a gelen ve tarihi yerleri gezen grup 27 Temmuz günü İzmir’e gelmiştir.

Çin’in önde gelen gazeteci, fotoğrafçı, online star, bloggerlarından oluşan 16 kişilik grup ilk olarak İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret etmiştir. Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Şenol Aslanoğlu tarafından karşılanan gruba ilimiz hakkında bilgi verilmiş olup, İl Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Semra ÇAM konuklarımızı ilimizde görmekten memnuniyet duyduğunu belirtmiştir.

Kordonda Ticaret odası tarafından verilen öğle yemeği sonrasında, gezilerine Saat Kulesi ile başlayan Çinli grup daha sonra  Kemeraltı Çarşısı, Başdurak Camisi ve Kızlarağası Hanı'nı ziyaret etmiş, bol bol fotoğraf çekmiş, kentle ilgili yetkililerden bilgi almıştır.

Akşam yemeğini tarihi Asansör restoranda alan konuklarımız gün batımını izleyerek İzmir’e hayran kaldıklarını bildirmişleridir. 

  • 5613_1.jpg
  • cinli-gazeteciler-izmir-de-988045.jpg
  • cinli-konuklar-izmir-i-gezdi.jpg