İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TRAVEL TURKEY İZMIR TURIZM FUAR VE KONGRESİ

BU YIL 10-13 ARALIK 2015’TE İZMİR’İN YENİ FUAR ALANI fuarizmir ’DE!

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş. ve İZFAŞ / İZMİR FUARCILIK HİZMETLERİ KÜLTÜR VE SANAT İŞLERİ A.Ş ortaklığıyla 9.kez 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında fuarizmir / Gaziemir’de gerçekleşecektir. Yeni FUAR ALANI’na taşınmasıyla birlikte fuar bu yıl iki katı daha büyük bir alanda gerçekleşecektir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, geçtiğimiz yıl ciddi katılımcı ve ziyaretçi sayılarına imza atarak dikkatleri üzerine toplamıştır.

30 ÜLKEDEN 902 KATILIMCI FİRMA - 67 ÜLKEDEN 28.073 ZİYARETÇİ

Türk turizm sektörünün başarılı organizasyonu Travel Turkey İzmir, 2015 senesinde yeni fuar alanında daha büyük bir alanda 1000’nin üzerinde firma ve her yıl artan yurtdışı katılımıyla büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam etmektedir.  Türkiye’nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı destinasyonlardan çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacaktır.

TARİH & SAATLER

Fuar Tarihi: 10-13 Aralık 2015

Fuar Ziyaret Saatleri: 10:00-18:30

Fuar Tarihi: 13 Aralık 2015

Fuar Ziyaret Saatleri: 10:00-17:30

KATILIMCI ÜLKELER

 ABD

 Fransa

 İspanya

 Sri Lanka

 Almanya

 Gana

 İtalya

 Türkiye

 Arjantin

 Güney Kore

 Kosovo

 Ürdün

 Avusturalya

 Gürcistan

 Namibya

Yunanistan

 Bosna Hersek

 Hindistan

 Polonya

 Zimbabwe

 Bulgaristan

 Hong Kong

 Portekiz

 Çin

 İran

 Rusya

 Fas

 İsrail

 Sırbistan

Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi

Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, 10-12 Aralık 2015 tarihleri arasında fuarizmir 'de, Travel Turkey İzmir 2015 Fuarı ile eş zamanlı olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. (İZFAŞ), İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (İzmir CVB) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (IEU) tarafından düzenlenecektir. Dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, Ege kültürünün gastronomi ile ilişkisini ve bu ilişkinin bölge turizminin kalkınmasına etkisini tartışmak amacıyla düzenlenmektedir.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz Bakanlığımız adına 110 m2’lik stantla fuara katılacaktır

 

Açılış Programı

 

  • fuar genel
  • toplu-tasima-ulasim_7_4664688