İZMİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İZMİR KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ İSVEÇLİ BLOG YAZARLARINI AĞIRLIYOR !

 

İzmir Kültür Ve Turizm Müdürlüğü İzmir’i yurtdışında tanıtıma devam ediyor.

İl Müdürlüğü son bir ay içinde ‘İzmir’e özel bir deneyim gezisi için Müzik konulu sosyal medya kampanyasında ödüllendirilen İsveçli blog yazarlarını 14-19 Eylül 2015 tarihleri arasında  İzmir’de ağırlıyor.

Stockholm Müşavirliği ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Sony Music markası Filtr web sitesi üzerinden (müzik dinletme servisi veren dünyanın en popüler hizmetidir) ve sosyal medya üzerinden duyurulan bir kampanya düzenlendi.

Kampanya sonucunda İsveç'in yüksek yaşam tarzı blog yazarı Caroline Sandström koçluğunda 11 kişilik blog yazarı ve sosyal medyada aktif katılımcılar seçilerek 14-19 Eylül 2015 tarihleri arasında İzmir'de deneyim-gezisi için Citta Slow Yavaş Şehir unvanına sahip ilçemiz Seferihisar’da bir hafta ağırlanıyor.

Kazanan talihli konuklar, tatilleri boyunca tarihi ve kültürel zenginliklerimizi, sağlıklı yaşam konseptinde yerel beslenme alışkanlıklarını deneyimledi. Kendi elleriyle ‘Kabak çiçeği dolması, ‘Reyhanlı Salata’, Türk usulü hamur işlerini pişirmeyi öğrendiler.

Ayrıca konuklar aktif yaşam için sörf, yoga, bisiklet turu vb. spor etkinliklerini geçekleştirerek, İzmir’in yaşanabilir huzurlu bir kent olgusunu hissetmeleri sağlanacak. Tarihi zenginliğimiz Efes örenyerini ve Meryem Ana Evi’ni de gezdiler.

Konuklar bu izlenimlerini de gerek fotoğraf gerekse kısa video kliplerle takipçi sayısı yüksek sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar.

Bu organizasyona destek veren Seferihisar Belediye Başkanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Rehberler Odası ve Stockholm Türk Havayolları ve diğer tüm paydaş kuruluşlarımıza l Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak teşekkürlerimizi ifade etmek isterim.  

 

  • 1
  • 2
  • 3

 

 

KAMPANYA GÖRSELİ: